Selene Kate Turkish Translation

From Skyrim Nexus Latest Files


Selene Kate ile Sofia, Skyrim dünyasının vazgeçilmez, agresif, kibirli ve dayanılmaz güzellikteki iki takipçisidir. Mod yapılanması kullanan bir oyuncunun vazgeçilmezidir. Sofia daha çocuksu tavırlarıyla dikkat çeker Selene ise sinirli cazibesiyle.. Tabii bir de MCM menüsü ayarlarından hayalindeki Selene’yi oluşturabileceğin çok farklı yüz, saç ve göz yapılandırma menüleriyle..

Bir başka özelliği de her nerede olursan ol, ister kapalı ister açık alan farketmeksizin Selene’nin yanına gidebileceğimiz MCM menüsü mevcut. Onu kendi yanımıza da çağırabiliyoruz. Onu takipçimiz yaptığımızda yine MCM menüsünden hızlı bir şekilde ışınlanacağımız Han’lar ve Ev’ler mevcut.

En önemli fonksiyonu onunla Dans edebilirsin. Ya da onu oynatırken izleyebilirsin. Bu versiyonda Dans müzikleri yüklü değil. XPMS versiyonundaki yüklü olan dans müzikleri ise kafa patlatmaya bire bir.

Bu versiyon 2004 sürümü. 2007 sürümlü XPMS versiyonunu bir başka arkadaş Türkçe’ye çevirmiş. Bu adresteki ana .bsa dosyası 800 mb üzerinde. Diğerindeki ise yarısından daha az. Arasında nasıl bir fark olduğu konusunda her hangi bir fikrim yok. Burada vermiş olduğum Türkçe yama diğerinde de büyük ihtimal çalışacaktır.

Selene’nin Dans menüsündeki animasyonların çalışabilmesi için ise, FNIS yüklemesini yapmanız ve .hkx dosyalarını güncellemesi için GenerateFNISforUsers exe’sini çalıştırmanız gerekmekte.

Ana modu indirdikten sonra buradaki dosyaları oyunun yüklü olduğu dizine kopyalayın ve çıkan yer değiştime komutuna evet deyin. Scripts dosyaları oyunun özellikle MCM menüsünü Türkçeleşmesi açısından önemli. Eğer daha önceden Kate’i kullanıyorsanız bu scripts dosyalarını MCM menüsü algılayamaz bu yüzden de Türkçe MCM menüsünü göremezsiniz. Kate.esp dosyasını devre dışı bırakarak oyuna girin bir kayıt alarak oyundan çıkın. Sonra Kate.esp dosyasını aktifleştirerek oyuna tekrar girin. MCM menüsündeki Companion Selene Kate menüsünün Türkçe’ye döndüğünü göreceksiniz. Selene’nin sürekli mekanı Irmakkoru’daki Uyuyan Dev Han’ı dır. MCM menüsüyle ister onun yanına ışınlanabilir isterseniz de Selene’yi yanınıza çağırabilirsiniz.

Birlikte gezinirken sinsilik amacıyla çöktüğümüzde oyundan atma CTD hatasını verebiliyor. Bir de sisteminin gücüne göre FPS daralması yaşayabilirsin. Bir çok değişik vücut yapısını kullandığım halde Kate ile gezinmelerimizde oluşan FPS daralmasına kesin bir çözüm bulabilmiş değilim. Bunlar benim sistemimdeki hataları. Bunları bu tip hatalar ile karşılaşman olasılığı üzerine bilgilendirmek gayesiyle yazdım.

Son olarak; indirdim oynuyorum ama müzik ve dans yok, diyen arkadaşlar özelden mesaj atsınlar. O dosyaların buradan paylaşımı patent haklarına girer. Kendi hazırladığım müzik ve vücut yapısının (Selene_v1-6-0_UNP-TBBP_BSA versiyonu indirmen gerekli -kıyafetlerin uyumu açısından) harici Linkini ancak o şekilde size ulaştırabilirim.Original URL: https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/95933

Leave a Reply